Вчені знову наводять доводи, що спростовують відому думку про те, що яйця підвищують рівень холестерину і тим самим сприяють розвитку серцево-судинних захворювань.

Американські фахівці з інституту EpidStat, штат Мічиган, і співробітники дослідницької компанії DLW Consulting Services, штат Юта здійснили спільний проект, в ході якого вивчався вплив курячих яєць на стан судин і серця. Про роботу американських дослідників розповів журнал Focus. Вчені проаналізували сім досліджень і уклали, що яйця не підвищують ризик виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту. Більш того, вони заявили, що одне яйце в день може скоротити ризик інсульту.

У той же час, пише Focus, існують отримані у США дослідні дані про те, що курячі яйця підвищують рівень холестерину і тому не повинні часто опинятися в меню. Хто ж правий?

З проханням прокоментувати ситуацію журнал звернувся до лікарів-кардіологів. Один з них, член правління Німецького фонду серця Гельмут Гольке, заявив: вирішальне значення мають продукти, разом з якими вживаються яйця. Американська традиція їсти яйця разом з беконом дійсно пов’язана з ризиком споживання шкідливих для судин насичених жирних кислот. Люди, які їдять яйця і дотримуються в цілому харчування по середземноморському типу, можуть не турбуватися через підвищення холестерину, переконаний експерт.

“Харчування впливає на рівень холестерину лише частково. Решта – питання генетики. Гени визначають кількість ЛПНЩ-рецепторів в печінці, що регулюють вміст холестерину в крові”, – сказав Гельмут Гольке.

Також наукові фахівці помітили, що в питанні вживання яєць єдиного стандарту для всіх не існує. Досі не було знайдено доказів того, що вживання чотирьох яєць у тиждень, збільшує ризик розвитку серцевих захворювань – кардіологи порекомендували орієнтуватися на цю кількість. Діабетикам і людям з ішемічною хворобою серця варто вживати менше яєць.

Щоб уникнути серцевого захворювання, важливо стежити за харчуванням, – але ще важливіше відмовитися від нікотину і досить рухатися, резюмував експерт.

Раніше ми назвали 7 цікавих фактів про яйця.

Джерело: МедікФорум