Кишковий мікробіом у величезній мірі відповідальний за стан імунітету, загального здоров’я людини, функціонування мозку, схильність до довголіття.

У кишечнику людського організму мешкає безліч видів мікроорганізмів, складових мікробіом (мікрофлору) кишечника. Серед них розрізняються “хороші” і “погані”, їх популяції в мікробіомі можуть бути збалансовані, або цей баланс виявляється порушеним. В останньому випадку як наслідки можуть виникати різні проблеми зі здоров’ям.

Чи виникали у вас останнім часом раптові збої травлення? Будьте обережні, тому що це може бути проявом нездорового кишечника. Також можуть виникати інші ознаки, що говорять про порушений мікробіом, і ці симптоми не можна ігнорувати. Своєчасне звернення до лікаря і корекція, лікування кишкових ускладнень допомагають уникнути багатьох проблем зі здоров’ям в майбутньому.

Різкі коливання ваги. На думку медиків, будь-які раптові зміни ваги можуть бути ознакою нездорового кишечника. Його мікробіом спрямований на підтримку здорового травлення, і, будучи порушеним, він може сприяти неефективному переварюванню їжі і засвоєнню поживних речовин.

Порушений сон. Нездоровий кишечник тісно пов’язаний з явищами кислотного рефлюксу, запорів, занепокоєння, змін настрою – все це, в свою чергу, впливає на якість сну.

Проблеми зі шкірою. Шкіра як найбільший за площею орган тіла часто служить індикатором підірваного здоров’я. Роздратування, висип, свербіж, екзема можуть вказувати на поганий стан кишкової мікрофлори.

Непереносимість деяких продуктів. Раптова харчова непереносимість теж може бути ознакою нездорового кишечника. Вона викликається нездатністю травної системи функціонувати належним чином, що може призводити до виникнення здуття живота, надлишкових газів, діареї і т.д. при вживанні певних продуктів. Харчову непереносимість не слід плутати з харчовою алергією – остання обумовлюється реакцією імунної системи на деякі продукти.

Аутоімунні захворювання. Порушений мікробіом кишечника має тенденцію послаблювати імунну систему. Це може привести до розвитку аутоімунних захворювань, з яких серед сучасних людей особливо поширені вітіліго, ревматоїдний артрит, целіакія. Раптова поява таких захворювань може бути ознакою того, що ваш кишечник перестав нормально працювати.