Для людей , у яких є проблеми з артеріальним тиском , цей прилад життєво необхідний. Але як вибрати правильний?

Сьогодні ринок пропонує кілька десятків різновидів приладів для вимірювання артеріального тиску. Дуже важко не розгубитися у пропонованому розмаїтті і вибрати оптимальний апарат , який би підходив безпосередньо вам . Тому перш ніж вирушати в спеціалізований магазин чи аптеку ( купляти тонометри потрібно тільки в таких місцях) слід в першу чергу визначитися для лікарського чи домашнього використання він буде призначений, а також звернути увагу на ряд важливих характеристик , таких як:

  • тип тонометра ;
  • вид манжети ;
  • нагнітач ;
  • точність результату ;
  • спосіб живлення;
  • додаткові функції;
  • сервіс.

Розглянемо докладніше ці характеристики .

Тип тонометра

Існує два основних види тонометрів – механічні та електронні . Електронні у свою чергу бувають напівавтоматичні та автоматичні .

Механічні тонометри все ще користуються популярністю і це пояснюється не тільки їх відносною дешевизною (порівняно з електронними ) , вони досить точні і надійні , а крім того здатні виміряти тиск у разі наявності аритмії (електронні побратими на це нездатні ) .

Однак у них є і недоліки, наприклад , ними не можуть скористатися люди з порушеннями слуху , оскільки не зможуть вловити тони , що визначають верхній і нижній тиск. Також потрібно брати до уваги той факт , що комплект механічних вимірювачів включає плечову манжету , пневматичний нагнітач , манометр і фонендоскоп , а , значить , для вимірювання тиску потрібна людина , що має певний досвід вимірювання АТ .

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Тому якщо ви плануєте здійснювати цю маніпуляцію без залучення будь-кого , то придбайте тонометр з вбудованою головкою фонендоскопа , поєднаним нагнітачем і манометром .

Електронними тонометрами вимірюють тиск автоматично і точність цих вимірів досить висока. Крім безпосередньо тиску вони вимірюють пульс , оснащені індикаторами аритмії , тобто , можуть сигналізувати про порушення ритму серця. Більшість електронних моделей також оснащені функцією пам’яті. Це означає , що вони можуть фіксувати вимірювання в динаміці , що дозволяє лікарю точніше визначитися з діагнозом і призначити правильну терапію.

Напівавтоматичні тонометри мають високий клас точності і порівняно з автоматичними приладами більш низьку вартість. Важливий плюс : людина може виміряти тиск самостійно , так як застосування тонометра не припускає участі іншої людини. Прилад діє так : на руку надівається манжета і самостійно накачується груша , показання висвічуються на моніторі.

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги

Автоматизовані тонометри можуть бути плечовими і фіксуватися на зап’ясті. Створення тиску в них відбувається за допомогою компресора. Існує безліч моделей , проте всі вони мають схожі технічні параметри: габарити і маса приладу , потужність , похибка вимірювання АТ .

Вид манжети

Цей параметр дуже важливий у тому випадку , коли ви плануєте користуватися приладом самостійно. Найкраще для цього підходить тонометр , у якого є фіксуюче металеве кільце на манжеті – це дозволяє самостійно її одягнути . Враховуйте також , що манжети на плече для електронних тонометрів можуть мати різний розмір . Не забудьте уточнити розмір придивилася моделі . Якщо не походить , то можна придбати манжету іншої довжини окремо .

Результат

Враховуйте , що всі тонометри можуть давати похибку , яка може бути викликана перешкодами , наприклад , розмовами при вимірюванні , ворушінням руки або тіла , різними положеннями манжети. Якщо потрібно виміряти АТ в динаміці , то перерва між вимірами повинна бути до 30 хвилин. Причому , манжету на цей час з руки потрібно знімати , так як кровоносні судини повинні відновити еластичність.

Нагнітач

Нагнітач , який ще називають грушею , повинен накачуватися легко і зручно. Тому дуже важливо провести випробування у місці здійснення купівлі та оцінити наскільки вона підходить саме вам. Найбільш зручні на сьогоднішній день груші з латексу .

Читайте також:  Парфуми з феромонами: секрети привабливості та переваги
Спосіб харчування

Найкраще купувати прилад , який можна підключати до мережі. По-перше , це гарантує більш точний результат ( коли батарейки що називаються « сідають » , то ви в цьому впевнені бути не можете ) , по-друге , істотно заощадите на елементах живлення .

Додаткові функції

Ці функції роблять прилад більш досконалим і дорогим. Ви , звичайно, можете зустріти дешевий прилад , оснащений безліччю найрізноманітніших функцій , але купувати такий не варто – подібні прилади вкрай ненадійні.

Оскільки таких додаткових функцій, що роблять тонометр справжнім « інтелектуалом » може бути більше десяти , запитайте себе чесно : ви будете ними користуватися ? Якщо готові освоювати весь спектр можливостей приладу (пам’ятаєте , що за ці можливості ви платите додаткові гроші ) , проконсультуйтеся у магазині , на що здатний апарат . Нехай вам на місці продемонструють його можливості .

Сервіс

Найголовніше , на що потрібно звернути увагу – це на наявність гарантійного талона та можливість технічного обслуговування. Мало що може статися – все-таки техніка.