Людина соціальна істота. Все життя ми проводимо в суспільстві, позитивна інтеграція в яке безпосередньо визначає успіх нашого життя в цілому. Грати за певними правилами, відповідати загальноприйнятим нормам поведінки, не завжди буває просто, але з цим нічого не поробиш. Інша справа, особистий партнер, якого кожен з нас обирає сам.

Неважливо, чи йдеться про подружні стосунки або дружні. Нерідко на нашому шляху трапляються такі люди, які просто шкідливі для нашого особистого прогресу. І відносини з ними бувають дуже міцні: адже людина може подобатися і з інших причин. Але, щоб не залишатися на одному місці і рухатися далі, ми повинні не тільки вміти розлучатися з такими партнерами, але і взагалі розрізняти їх. У цій статті зібрані сім типів людей, з якими вам точно не по дорозі. Перевірте, чи не потрапляє ваш справжній супутник під один із пунктів цього списку?

Ревнивий товариш

Трохи ревнощів присутні в кожних стосунках. Це додає їм смаку, як гострі приправи перетворюють звичайну їжу у вишукану страву. Але варто остерігатися, якщо ви помічаєте, що ваш постійний супутник перетворює в цю спецію» всі відносини в цілому. Про початок такої інтоксикації можуть попередити маленькі дзвіночки: невдоволення вашим спілкуванням з друзями, постійна перевірка вашої особистої пошти, прагнення до тотального контролю. Такий зв’язок краще буде припинити раз і назавжди: нічого доброго з цього, швидше за все, не вийде.

Володар всесвіту

Ставлення повинні базуватися на рівноправності. Подумайте, як давно ви брали усвідомлене, корисне рішення без схвалення партнера? Є люди, яким просто фізично необхідно не тільки контролювати всі ваші дії, але і змушувати приймати вигідні їм рішення. Причому, справа тут навіть не у вигоді — важливий сам факт безумовного домінанта. Чи варто витрачати своє життя, завжди залишаючись на других ролях? Напевно, все ж, ні.

Тотальний перфекціоніст

Перфекціонізм — це непогано. Досягнення великих цілей, успіх, так і просто хороше життя нерозривно пов’язане з постійним розвитком, у прагненні домогтися досконалості. Але є тут і зворотна сторона. Партнер-перфекціоніст може перетворити ваше життя в персональне пекло. Бути занадто нав’язливим, вимагаючи, щоб ви постійно вигадували нові шляхи розвитку і постійно шукати недоліки. Налагодити з таким перфекціоністом нормальні, здорові стосунки, буде просто неможливо.

Нарцис

Цей тип постійного партнера цілком може щиро цінувати і любити вас. Звучить непогано, правда? Якщо не брати до уваги, що ця любов схожа на любов людини до дорогого йому аксесуару. Світ нарциса постійно обертається тільки навколо однієї осі — його самого. Якщо ваша самооцінка для вас важлива, біжіть від таких відносин негайно.

Великий прокурор

Звинувачення, ось на чому будуються відносини з людиною, яка бачить проблему в усьому, крім себе. Цей тип людей ніколи не бере відповідальності за власні помилки, а здійснює їх зазвичай без рахунку — адже розплачуватися все одно не йому. Будьте готові відповідати за все підряд, від пропажі гудзики з пальто до зміни пір року. Ну, або просто розлучіться з таким «прокурором» раз і назавжди. Нехай подивиться, як це буває — відповідати за свої вчинки.

Конкурент

Навіть цілком щире зізнання в любові буде подано вам на срібному блюді постійної конкурентної боротьби. Постійні з’ясування, хто краще, торкнуться всіх аспектів вашого життя. Залишайтеся з таким партнером навіки — якщо, звичайно, боротися і не здаватися — ваша заповітна мрія.

Брехун, брехун

Ми всі брешемо. Іноді. Це в нашій природі, брехнею ми, нерідко, приховуємо свої страхи, сумніви і неспокій. Але деякі люди — патологічні брехуни. Вони брешуть просто так, з любові до мистецтва. З часом мила звичка перетвориться для вас на вічну спробу розгадати — брехня перед вами, або, як не дивно, правда. Воно вам треба?