Чеські вчені з Національного інституту психічного здоров’я. вивчили відомості про понад 20 тисяч осіб з 16 європейських країн і змогли виявити, що на когнітивному здоров’ї людини в літньому віці вкрай негативно позначається життя за межею бідності в дитинстві. Результати дослідження вчених опублікував журнал Neurology.

“Люди, дитинство яких було бідним, в старості гірше запам’ятовували слова і відрізнялися не таким багатим словниковим запасом”, – повідомили автори проекту в публікації журналу.

Вченими були розглянуті дані 20 244 осіб віком (в середньому) 71 рік. Протягом двох років цих людей періодично запрошували для тестування, що дозволяє оцінити когнітивний спад у літніх учасників. До початку експерименту ні в кого з випробовуваних не було нейродегенеративних захворювань.

Фахівці проводили тести на словниковий запас і пам’ять. Також враховувалися побічні змінні – рівень освіти, індекс маси тіла, споживання алкоголю і тютюну, характер роботи, наявність партнера, депресія.

Підсумки експерименту виявилися наступними. Група людей, чиє дитинство пройшло за межею бідності, продемонструвала не тільки більш низький рівень освіти, але й найгірші результати за пройденим когнітивних тестів. Несприятливі умови життя в дитинстві можуть мати серйозні наслідки для інтелекту в майбутньому, хоча і не впливають на швидкість когнітивного спаду, резюмували автори дослідницького проекту.

Джерело: МедікФорум