Взимку ми , як ніколи , потребуємо у вітамінах . Від вітамінного дефіциту особливо страждає імунна система , через що ми часто хворіємо .

Зимовий гіповітаміноз

З першими холодами пізньої осені і до початку весни багато хто з нас хворіють застудами . Віруси то й справа « липнуть » до людини і проникають всередину його організму. З чим це пов’язано? Невже в літній час віруси зникають , а вже восени і взимку звідкись приходять? Звичайно ж , ні! Просто вся справа в тому , що в літній час наш організм сильніше захищений імунною системою , ніж в холодну пору.

Взимку , наш організм недоотримує необхідні вітаміни і мікроелементи , так як зимовий харчовий раціон набагато бідніший літнього на наявність біологічно – активних компонентів їжі . Ось чому імунна система помітно здає свої позиції саме в цю пору року. А слабкий імунітет – це найкоротший шлях підхопити інфекцію. Варто тільки проїхатися на громадському транспорті або зайти в будь-яке місце , де багато людей і застуда тут як тут.

Особливо зимові застуди часто зустрічаються у дітей. У дитячому організмі імунна система ще не до кінця сформована, і тому не в змозі дати сильний відсіч інфекції. А в період гострої вітамінної нестачі проблема ще більше посилюється . До того ж , діти ходять в школу або дитячий садок . А це додаткова загроза його здоров’ю. Адже в загальноосвітніх установах ймовірність підхопити вірус підвищується у кілька разів.

На допомогу імунітету

Отже , в тому , що дитячий імунітет взимку сильно ослаблений і йому доводиться працювати в надзвичайному режимі , ми вже розібралися. А тепер давайте шукати вихід з цієї ситуації. Як же допомогти своїй дитині ?

Тут багато що залежить від способу життя вашої дитини і спадковості. Якщо діти достатньо часу проводять на свіжому повітрі і займаються спортом , то у них більше шансів впоратися з застудою , так як фізична активність благотворно позначається на стані імунного захисту дитини . Неоціненну користь надає процедура загартовування. Відзначено , що діти , які загартовуються , хворіють в рази рідше своїх однолітків.

Також у підвищенні захисних властивостей організму важливу роль грають вітаміни. Коли мова йде про дітей , то дане питання стає більш актуальним , оскільки дитячий організм, що росте потребує цих біологічно активних речовинах найбільше.

Крім доступних взимку овочів , для приготування їжі використовуйте також заморожені овочі і ягоди. Заморожування дозволяє зберегти в продуктах до 90 % всіх корисних речовин. Тому подбайте про зиму влітку . Заморожена смородина , чорниця , журавлина , малина та інші ягоди заповнять дефіцит багатьох корисних компонентів.

Доступна взимку квашена капуста – це прекрасне джерело вітаміну С, тому , якщо немає ніяких протипоказань можете сміливо включати її в раціон харчування.

Вітамінами багаті і морепродукти , а також заморські фрукти ( цитрусові , гранат , ківі ) , які доступні нам цілий рік.

Додаткова міра

Лікар -дієтолог , доктор медичних наук , професор Петро Карпенко зазначає , що без вітамінів і мікроелементів в організмі людини не відбувається жоден з фізіологічних процесів. Взимку Петро Карпенко рекомендує , окрім якісних овочів і фруктів , також приймати вітамінно -мінеральні комплекси . Лікар радить приймати їх короткими курсами , оскільки у разі тривалого і надмірного їх вживання може розвинутися гіпервітаміноз .

Необхідність в прийомі вітамінних комплексів обумовлена ​​ще й тим , що однією їжею забезпечити всі потреби дитячого організму навряд чи вдасться. По-перше , сьогоднішні продукти вкрай збіднені вітамінами. А по-друге , повноцінне харчування з різноманітними продуктами не всім по кишені , особливо взимку , коли ціни завищені. Тому краще придбати препарат , в якому містяться всі необхідні для імунітету вітаміни в потрібній для дитини дозуванні.

Для імунного захисту дуже важливі вітаміни з антиоксидантними властивостями , наприклад вітамін А і С. Також необхідні вітаміни групи В , вітамін Д і фолієва кислота. При виборі вітамінно -мінерального комплексу для своєї дитини читайте наявністю вищезазначених речовин комплексі. А також переконайтеся в тому , що даний препарат призначений саме для дітей. Як приклад можна назвати Юнівіт , що містить в собі ряд вітамінів і мінералів , необхідних для повноцінного розвитку і зростання дитини віком з 4 до 14 років.