За даними дослідження, озвученим в ході конгресу Європейського товариства кардіологів, у людей, які регулярно вживають м’ясо і молочні продукти, спостерігається більш низький ризик серцевих захворювань, а також передчасної смерті. Однак подібна кореляція має місце лише при їх досить помірному вживанні, встановили наукові фахівці.

Робота показала, що регулярне присутність в раціоні м’яса і молочних продуктів зменшує ймовірність хвороб серця на 22 %, а ймовірність передчасної смерті – на 25 %. Подібна закономірність була виявлена на підставі аналізу даних більше 218 000 чоловік.

Окремо вчені відзначили необхідність дотримуватися певного обсягу порцій м’яса і молочної продукції. Вони висловилися про те, що в день корисно вживати не більше трьох порцій «молочки» (це рівноцінно шести шматочкам сиру або трьом чашкам йогурту). Що стосується м’яса, рекомендується з’їдати не більше однієї порції червоного м’яса, тобто, не більше 150 грамів.

За словами вчених, отримані ними результати явно відрізняються від відомих сьогодні дієтичних трендів.

«Може, це когось обурить, але ми з’ясували, що сир та м’ясна продукція позитивно впливають на тривалість життя і здоров’я серцево-судинної системи», – висловився у зв’язку з цим директор Науково-дослідного інституту громадського здоров’я в Університеті Макмастера Салім Юсуф.