Холестерин є “восковим” жироподібним речовиною, яке виробляється в печінці. Він життєво важливий для утворення клітинних мембран, вітаміну D і деяких гормонів. Однак занадто великий рівень холестерину в крові негативно впливає на організм і може привести до серцевого нападу або інсульту.

Головна проблема полягає в тому, що цей стан ніяк не дає про себе знати, поки не виникне серйозне ускладнення. Але лікарі запевняють, що існує кілька перших тривожних симптомів, на які варто звернути увагу. Одним з них є незвичайне хворобливе відчуття в руках, повідомляє Express.

“Ознаки високого рівня холестерину включають біль в руках, яка викликана накопиченням цієї речовини, що забиває кровоносні судини кінцівок”, – пояснили медики.

Крім того, порушений кровообіг в певних частинах тіла через холестеринових бляшок викликає відчуття поколювання в руках. Як уточнили лікарі, це пов’язано з тим, що при високому холестерин кров стає густішою, в результаті чого нерви недоотримують потрібну кількість кисню і поживних речовин.