Потовиділення під час сну є звичайним явищем і відбувається переважно з двох причин. По-перше, це довкілля, а по-друге, проблеми зі здоров’ям. Експерт зі сну Андреа Стренд з Eachnight пояснює, чому ви потієте під час сну і як це запобігти та лікувати.

Клініка Майо перерахувала безліч факторів, які можуть сприяти небажаній нічній пітливості:

  • Гормональні порушення
  • Апное уві сні
  • Занепокоєння
  • Вірусні інфекції
  • Чинники способу життя

Щодо оптимальної температури, Андреа пояснює:

“Для покращення умов сну ідеальна температура для включення термостата становить від 15 до 20 градусів за Цельсієм. Крім того, додавання охолоджуючого наматрацника або перехід на легшу та дихаючу постільну білизну з вологовідвідного матеріалу може значно охолодити ваше ліжко. Якщо вам недостатньо прохолодно, ви завжди можете покласти під подушку прохолодний пакет, щоб знизити температуру тіла і зупинити потовиділення.

Коли справа доходить до певних змін способу життя, які допоможуть покращити сон, Андреа додає:

«Уникайте рясного прийому їжі принаймні за дві-три години до сну. Це означає, що ваша система травлення не буде працювати після того, як ви заснете, що дозволить вашому тілу більше відпочивати. Відмова від гострої їжі та кофеїну на ніч також може стати відмінним способом позбутися нічної пітливості. Кофеїн є стимулятором і може збільшити частоту серцевих скорочень, що призводить до підвищення артеріального тиску, що може активувати потові залози.

Якщо нічна пітливість досягає такого ступеня, що ви починаєте відчувати денну втому внаслідок втрати сну через потовиділення, настав час звернутися до лікаря. Якщо ви постійно потієте протягом двох або більше тижнів без будь-яких ознак покращення, вам також слід подумати про те, щоб звернутися за професійною допомогою. Періодичні напади безсоння є приводом для занепокоєння.