Красива усмішка, що сяє білизною, – мрія кожного. Тому в арсеналі багатьох є відбілювальні зубні пасти, спеціальні щітки й системи відбілювання, а також “абонемент” до стоматолога-гігієніста.

Але, на жаль, як би ми не намагалися боротися за сліпучу білосніжність, часто настає розчарування – сірість або жовтизна можуть з’явитися вже за тиждень після професійного відбілювання, а зубна паста “працює” лише кілька годин після застосування (а то й менше).

Як виявилося, винні не неякісні препарати або послуги, а банально продукти, які ми звикли вживати ледь не щодня – деякі з них нещадно й стійко забарвлюють зубну емаль.

Стоматологиня Галина Петренко розповіла, які харчі більше за інших залишають свій темний слід на усмішці.

Червоне вино

Цей п’янкий напій (навіть у малих кількостях) шкодить вам не тільки через вміст етанолу. У його складі також є поліфеноли, які руйнують зубну емаль, а також хромогени й таніни, що надають їй сірого кольору.

Читайте також:  Названий стовідсотковий прихований симптом діабету

Тож якщо вам люба ваша усмішка, від вина варто відмовитися зовсім або хоча б полоскати рот чистою водою після кожного його вживання.

Кава

Улюблений ранковий напій більшості також нещадний до краси усмішок – він забарвлює зуби в сіро-жовтий колір (і чим міцніша кава, тим глибший відтінок).

Річ у тім, що кофеїн сприяє утворенню пігментації на зубній емалі. А нейтралізувати цей негативний ефект можна тільки полосканням рота або чищенням зубів після чергової порції, або ж розбавляти чисту каву молоком або вершками – обидва продукти завдяки кальцію “скасовують” забарвлювальний вплив кофеїну.

Енергетики й газована вода

Спортивні напої (ізотоніки, тоніки тощо), енергетики та будь-які газовані напої з добавками часто містять велику кількість різних кислот (лимонну, ортофосфорну і тощо) та підсолоджувачі. А всі вони, як відомо, чинять руйнівний вплив на зубну емаль, стоншуючи її і знебарвлюючи. В результаті зуби стають сірими й крихкими.

Читайте також:  Вчені назвали популярний продукт, який знижує проблеми з психікою

Чай

Цей продукт має дві сторони “медалі”. З одного боку, бактерицидні компоненти чаю захищають зуби від шкідливих мікроорганізмів, тим самим запобігаючи неприємним захворюванням зубів і ротової порожнини (карієс, пародонтоз тощо). З іншого – танін, який міститься в напої, здатний надавати зубам жовтого відтінку. На щастя, нейтралізувати цю його дію можна за допомогою молока, доданого в чай.

Ягоди

Будь-які ягоди (червоні, чорні, жовті, блакитні тощо) містять велику кількість органічних кислот і пігментних молекул, тому вони також здатні зробити зубну емаль на відтінок-два темнішим.

Тож любителям ягід варто особливо ретельно стежити за гігієною рота – полоскати водою після вживання ласощів або, що ще краще, повноцінно чистити зуби.

Читайте також:  Зробити звичайну воду максимально корисною допоможе один інгредієнт

Шоколад

Какао й шоколадні солодощі надають зубам жовтуватий відтінок і призводять до розвитку карієсу. Вся річ у забарвлювальних компонентах какао бобів і цукрі, що сприяє розмноженню хвороботворних бактерій та руйнуванню зубної емалі.

Тож час задуматися, що вам дорожче – краса ваших зубів або гастрономічний короткочасний кайф після з’їденої цукерки. Якщо ж втриматися не вдалося, гарненько прополощіть рота теплою водою або, знову ж таки, почистіть зуби.

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News