Американські вчені з’ясували, що популярні нікотинові пластирі та жуйки становлять загрозу для здоров’я людини. Вони не викликають такої ж залежності, як справжні сигарети, зате можуть стати причиною раку.

Дослідники з Virginia Bioinformatics Institute з’ясували, що нікотинові жуйки і пластирі зовсім не так нешкідливі, як це прийнято вважати. Виявляється, через вплив нікотину в клітинах ДНК відбуваються тисячі небезпечних мутацій, подібних тим, які спостерігаються при окислювальному стресі – провісник раку. Тим часом, і пластирі, і жувальні гумки для курців містять велику кількість нікотину.
 
А це речовина, як тепер з’ясувалося, є таким потужним канцерогеном, що будь-які продукти, що містять нікотин, не можна вважати безпечними. Виробники подібних нікотинових пластирів і жувальних гумок нерідко вказують на те, що нікотин це всього лише 1 із понад 4000 хімічних компонентів, що містяться в тютюновому диму. І багато хто з них також визнаються канцерогенними. Що до самого нікотину, то його здатність викликати рак нібито не доведена.
 
До останнього часу дійсно було прийнято вважати, що нікотин небезпечний не ризиком виникнення пухлин, а звиканням. Але досліди американських учених показали, що нікотин, який міститься практично у всіх сучасних засобах для боротьби з курінням, також є канцерогеном. Це перше наукове дослідження, яке прямо показує зв’язок між нікотином і продуктами, що його містять з ризиком розвитку окисного стресу. Надалі вчені хочуть зосередитися на вивченні довгострокового впливу нікотину на організм.

Читайте також:  Хворе серце смертельніше за рак – як захистити себе залежно від віку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІД КУРІННЯ СТРАЖДАЮТЬ ЯК ЛЕГЕНІ, ТАК І МОЗОК

КУРІННЯ – ЗЛО! І ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ?