Медики виявили , що курці мають щось спільне з алкоголіками . У тих і у інших спостерігаються однакові зміни у функціональності мозку після сигарет і алкоголю. Це означає , що звичка курити провокує негативні клітинні деформації не тільки в легенях , які , як вважалося , в основному і страждають від нікотину.
 
Дослідники з Університету Каліфорнії прийшли до висновку , що мозок курців страждає від їх згубної звички не менш сильно , ніж легені .
 
Групою вчених під керівництвом професора Томаса Пола Шмідта у людей , залежних від куріння , були виявлені ті ж мозкові патології , що і у алкоголіків. У їх дослідженні взяли участь близько двохсот чоловік – курці та некурці люди з алкогольною залежністю , а також курящі і некурящі люди без алкогольної залежності.
 
З’ясувалося , що на механізми сприйняття і нейронні механізми головного мозку куріння впливає нарівні з алкоголем і порушує процеси стабілізації положення тіла в просторі. Причому , при відмові від алкоголю це порушення самостійно коректувалося , і постуральна стійкість відновлювалася . Однак , якщо людина відмовлялася від алкоголю , але при цьому курила , – відновлювальний ефект не спостерігався .

Читайте також:  Ваш нюх може передбачити, як довго ви проживете

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВПЛИВАЄ АЛКОГОЛЬ НА МОЗОК

КУРІННЯ ВПЛИВАЄ НА КАЛОРІЙНІСТЬ РАЦІОНУ ХАРЧУВАННЯ