Щороку в січні британська організація «Вегануарій» закликає до веганського місяця – тоді м’ясо, риба і молочні продукти є табу. Більшість людей беруть участь в програмі за станом здоров’я. Але які небезпеки тривалої рослинної дієти?

Місяць на рослинній дієті може благотворно позначитися на здоров’ї тих, хто страждає від хвороб серця, гіпертонії, ожиріння. Однак щодо “довічного” веганского плану харчування, лікарі не такі оптимістичні в оцінках. Якщо хочете бути веганом на постійній основі, ви повинні знати, як це зробити без шкоди для здоров’я.

Недостатня підготовка може привести до симптомів дефіциту деяких поживних речовин. Важливо отримати вичерпну інформацію, перш ніж настільки радикально міняти свій раціон.

Читайте також:  Дієтологи розкрили маловідомі корисні властивості баклажанів

Веганська дієта на тривалий термін є спірною

Американська академія харчування та дієтології вважає «правильно сплановану» веганську дієту «корисною» – вона може надавати профілактичний вплив на серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу, високий кров’яний тиск, різні види раку і ожиріння. Фахівці з інших країн (наприклад, з Австралії, Канади, Португалії) згодні з цією оцінкою. Однак ключове тут – “правильно спланована”.

«Якщо ви все ще хочете їсти стати веганом, вам слід постійно приймати добавку вітаміну B12, а також переконатися, що у вас є достатня кількість критичних поживних речовин, зокрема, і при необхідності використовувати збагачені продукти і поживні препарати», – пояснюють експерти німецької спільноти дієтологів.

Читайте також:  Експерти назвали продукти, які звужують судини

Вегани також повинні регулярно перевіряти свої показники крові. Проте, для вагітних жінок, матерів-годувальниць, дітей та підлітків експерти з харчування строго рекомендують не використовувати тільки рослинну дієту.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News