Проблеми зі шкірою, втома і неуважність, часті інфекції – ці ознаки можуть говорити про те, що людиною з’їдається занадто багато цукру, розповіли німецькі фахівці в журналі Focus.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує максимум шість чайних ложок цукру, близько 25 грамів на день. Німецькі медики констатують: багато людей з’їдають непомітно для себе набагато більшу кількість. За їх словами, на подібне зловживання можуть вказувати наступні ознаки.

Втома і труднощі з концентрацією уваги. Вчені відзначають: велике споживання цукру знижує вироблення гормону орексину, який забезпечує організму стан не спання. В результаті виникають сонливість, занепад сил. Крім того, велика кількість цукру в харчуванні сприяє різким коливанням концентрації глюкози в крові, що також може викликати втрату енергії і когнітивні проблеми – нездатність зосереджуватися, ясно мислити.

Читайте також:  Названі причини виникнення занепокоєння перед сном і способи позбутися його

Проблеми зі шкірою. Німецькі медики попереджають: цукор, який споживається людиною може вступати в реакцію з білками, в тому числі колагеном, еластином, які забезпечують здоровий, вигляд шкіри, пружність і гладкість. Суха, в’яла, проблемна шкіра, регулярні запалення, екзема можуть бути результатом його надмірного споживання.

Часті застуди. Ще одна ознака того, що людина з’їдає занадто багато цукру. Лікарі пояснюють, що така звичка послаблює імунну систему. Вона сприяє згущенню крові, яке уповільнює кровообіг і з ним – виведення з організму небажаних, потенційно токсичних речовин. До того ж любителі продуктів, що містять цукор, зазвичай дотримуються харчування з низьким вмістом вітамінів, мінералів та інших корисних мікроелементів, що погано позначається на імунітеті.

Читайте також:  Хірург назвав захворювання, що викликають набряклість