Вчені з Австралії прийшли до несподіваного висновку про те, що деякі виявлені злоякісні пухлини краще зовсім не діагностувати. Виявляється, далеко не завжди рак потребує лікування.

Результати нового і дещо парадоксального дослідження опубліковані журналом Medical Journal of Australia. На думку його авторів, лікарі марно виявляють 42% пухлин простати, 42% нирок, 73% щитовидної залози, 58% меланом і 22% інвазивних меланом у представників сильної статі. В цілому, це становить 24% всіх діагнозів. У жінок це 22% пухлин грудей, 58% нирок, 73% щитовидної залози, 54% меланом, що становить 18% діагнозів рак.

Проаналізувавши зміни абсолютних ризиків протягом життя захворіти пухлинами простати, грудей, нирок, щитовидної залози і меланоми в період з 1982 по 2012 роки, експерти з’ясували, що щороку в Австралії марно ставиться 11 000 діагнозів рак у жінок і 18 000 цих діагнозів у чоловіків. Отже, регулярні перевірки на рак часто виявляють набагато більше нешкідливих або доброякісних пухлин, що призводить до інтенсивного лікування, хірургічних операцій і хіміотерапії, які часом діє на здоров’я людини руйнівніше, ніж сам рак.

Складно визначити, який рак краще не чіпати, а який представляє дійсну небезпеку для людини. Вчені проаналізували період в 30 років, під час якого кількість виявлених пухлин в Австралії збільшилася на 30%, а число смертей від раку впало. Підкреслюється, що найбільшу складність представляє діагностика раку грудей, оскільки лікарі часто не можуть сказати, чи є пухлина нешкідливою або небезпечною. Тому майже всі пухлини молочних залоз за замовчуванням лікують за рахунок потужних доз хіміотерапії, піддаючи жінок хірургічним операціям.