Ви скорочуєте калорії, їсте менші порції і ходите майже кожен день – здавалося б, успішна стратегія дієти за всіма параметрами, крім одного: шкали. Здається, вона не зрушиться з місця. Що дає? Чому ви не можете схуднути навіть на дієті?

1. Ваші ліки – проблема

Приблизно 75 відсотків людей старше 50 років регулярно приймають рецептурні ліки, і відсоток (і кількість ліків, що приймаються людьми) неухильно зростає з віком. Стимулюючі набір ваги препарати включають широкий спектр препаратів, від безрецептурних антигістамінних препаратів, які містять дифенгідрамін, що підвищує апетит, до бета-блокаторів, які можуть уповільнювати м’язові скорочення і тим самим сповільнювати метаболізм, до найбільш селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, що призначаються при депресії і тривозі.

2. Ви втрачаєте м’язи

“Якщо ви не докладете зусиль для збереження м’язової маси, ви втрачаєте від 3 до 8 відсотків за десятиліття після 30 років”, – говорить Крістен Біверс, доцент кафедри здоров’я і фізичних вправ Університету Уейк Форест.

Вона додає, що більше калорій, ніж жиру, ваш метаболізм сповільнюється і ви спалюєте менше калорій. Вікова втрата гормонів як у жінок, так і у чоловіків прискорює їх зниження. Ще більше ускладнює ситуацію те, що ви втрачаєте м’язи, коли втрачаєте вагу. За словами Біверса, до 40 відсотків їх ваги припадає на м’язи.

Ви можете уповільнити виснаження м’язів, пов’язане як з віком, так і з втратою ваги, за допомогою програми силових тренувань.

3. Ви економите на білку

У міру того, як люди старіють, у них часто виникають проблеми з перетравленням білка, тому вони їдять його менше, а ті, хто сидить на дієті, схильні скорочувати споживання білка – що абсолютно неправильно, говорить Біверс. По-перше, білок – це життєво важливий будівельний елемент здорової м’язової тканини. Коли Біверс і її колеги вивчили 96 людей, які втратили вагу у віці від 60 до 70 років, вони виявили, що щоденне вживання одного грама білка на кілограм ваги тіла допомогло учасникам зберегти здорову м’язову масу.

4. Ви їсте занадто багато вночі

Дослідження показують, що люди, які їдять після обіду, споживають в середньому на 208 калорій більше, ніж ті, хто цього не робить.
“Багато людей можуть контролювати те, що вони їдять протягом дня, але вночі вони втомлюються і відчувають, що заслуговують на лікування”, – говорить Келлі Еллісон, директор центру ваги та розладів харчування Університету Пенсільванії. Перельмана. “Коли ми відключаємося вночі, виникає Когнітивна втома, тому ми не маємо рішучості сказати соб і «ні».