Німецькі медики розповіли, які дії слід зробити після укусу кліща, щоб мінімізувати шкоду для здоров’я. Стаття відповідного змісту опублікована в зарубіжному джерелі.

Кліщі ховаються в чагарниках, на деревах і у високій траві. При підвищенні температури вони починають пошуки їжі і заражають тварин і людини. Їх жертви впізнають їх по запаху, особливо аміаку, вуглекислого газу і масляної кислоти.

Довгий одяг і міцне взуття – найкращий захист від укусу. Тільки послідовне вивчення всього тіла допомагає виявити їх.

До заходів після виявлення відноситься захоплення пінцетом у поверхні шкіри і повільне його виведення, щоб не розчавити комаху. Місце проколу слід продезінфікувати і ще деякий час спостерігати за почервонінням.

Читайте також:  Наскільки небезпечно для здоров'я отримати ляпас або удар по голові

Швидке видалення кліща дуже важливо, так як вони можуть привести до двох небезпечних захворювань: хвороба Лайма і кліщовий енцефаліт. Інфекційні мікроби починають свою активну роботу лише через кілька годин, в цьому і полягає важливість прискорених дій.

Якщо з’явилися симптоми грипу і головні болі, то не виключено діагностування менінгіту. Якщо після укусу кліща відбувається почервоніння шкіри, це можуть бути типові симптоми хвороби Лайма, пов’язаної з паралічем нервів і запаленням суглобів.

Німецькі медики радять подбати про заходи захисту завчасно. Йдеться про своєчасну вакцинацію.