Як розповів лікар-отоларинголог Володимир Зайцев, полоскати ніс і горло морською водою під час купання не завжди корисно.

За словами медика, чиста морська вода є визнаним засобом для боротьби із закладеністю носа і запаленням горла. В аптеках завжди є великий вибір спреїв на її основі.

Зайцев зазначив, що багато, бажаючи заощадити привозять з відпустки морську воду в пляшечках. Однак така вода поступово починає гаснути і, звичайно, ніяких корисних властивостей вже не має. Лікар радить використовувати розчини, які продають в аптеці, або приготувати зілля самостійно з морської солі.

Також він застеріг від полоскань носа і горла морською водою під час відпочинку, оскільки ця звичка може принести більше шкоди, ніж користі. Зокрема, вода в Чорному морі до серпня вже починає цвісти.

Читайте також:  Названо м'ясо, яке різко підвищує рівень холестерину

– Такою водою Полоскати горло не варто. Якщо ми говоримо про Середземне море, то це відносно чисте море з більшою солоністю, його вода може бути корисною для задньої стінки глотки і піднебінних мигдалин. Але все-таки краще не полоскати морською водою, а користуватися антисептиком на водній основі, – зазначив Зайцев.

У будь-якому випадку, перш ніж полоскати хворе горло, необхідно з’ясувати, чому виникла біль. Точно визначити це може тільки лікар.

Навіть такий, здавалося б, нешкідливий спосіб, як полоскання, має свої протипоказання. До того ж неправильна концентрація розчину або невірний вибір засобів може викликати алергічну реакцію, пересушити гортань і привести до ускладнень хвороби.

Читайте також:  Дієтологи розповіли, який продукт потрібно викинути з холодильника

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News