Психологи з США перерахували 10 способів збереження душевної рівноваги, які допоможуть зберегти здоров’я під час кризи. Інформацію про це повідомляє американський журнал Psychology.

Під час кризи психологи радять приймати реальність, а не будувати ілюзії. Мається на увазі миттєву відповідь на зовнішні виклики і відмову від мрій, самообману і спроб відкласти рішення справ на потім. У важкий час не рекомендується переживати про нарощування сили негайно, оскільки занепокоєння викликає стрес, а нервове напруження негативно позначається на здоров’ї людини.

При виникненні проблем варто звернутися за допомогою до близьких і родичів. Емоційна підтримка друзів допоможе налаштуватися на вирішення проблем. У кризовий час необхідно практикувати турботу про себе: регулярно робити прогулянки на свіжому повітрі, вживати рослинну їжу, виконувати фізичні вправи.

Рекомендується задаватися питанням про те, яку пораду можна дати другу, створити корисну мантру, щоб заглушити песимістичні думки і розставити пріоритети про час виконання справ. Психологи радять відчувати емоції: жартувати з приятелями або плакати в кабінеті лікаря, отримувати задоволення від перегляду улюбленого фільму, подорожі або від походу в тренажерний зал.

У кризу варто скласти план по досягненню цілей і рухатися невеликими кроками до реалізації задуманого. Остання рекомендація – зробити вчинок, характерний для людини до появи проблем.