ГоловнаНовини Здоров'яНімецьким лікарем названі продукти, які руйнують нирки

Німецьким лікарем названі продукти, які руйнують нирки

Продукти, що містять сіль, фосфати, багато білка, здатні зруйнувати людині нирки.

Нирки

Показники хронічної ниркової недостатності збільшилася в останні роки, більше, ніж будь-якої іншої хвороби в останні роки. Називаючи причини цього, фахівці відзначають негативний вплив на нирки того способу життя, який ведуть сучасні люди.

«Вживання продуктів, що містять багато калорій, в поєднанні з відсутністю фізичних вправ особливо сильно шкодить ниркам. До того ж існують харчові інгредієнти, які можуть безпосередньо руйнувати наші нирки, особливо, коли функція органу вже ослаблена», – заявила головний лікар клініки з лікування захворювань нирок, високого тиску і ревматизму в Мюнхенській клініці Harlaching Клеменс Коен.

Читайте також:  Психолог розповіла, яких жінок зазвичай вибирають чоловіки

Спеціалістка назвала продукти, здатні шкодити ниркам.

Кухонна сіль. Її занадто велика кількість викликає стрес органу, він стає нездатний повністю видалити хлорид натрію з крові, що підвищує кров’яний тиск. Потрібно вживати не більше п’яти грамів солі в день.

“Особливо багаті сіллю готові продукти, для них вона служить консервантом. Хлібні вироби містять багато прихованої солі-наприклад, 250 грамів хліба дають приблизно чотири грами солі», – пояснила доктор Коен.

Що стосується фосфатів, їх надлишок руйнує нирки, приводячи до перевантаження фільтруючих елементів, до кальцифікації судин. Небезпечними є продукти, в які вони додаються як добавка.

“Під номерами E від 338 до 341, 343, 459 до 325 вони додаються як стабілізатори та загусники. Наприклад, їх містять кола, ковбаса, плавлений сир”, – назвала експертка.

Читайте також:  Кава в помірних кількостях знижує ризик розвитку раку

Білок здатний руйнувати нирки, якщо вживається в кількості більше 0,8 грама на кілограм ваги тіла.

«При вазі тіла в 70 кілограмів ви повинні з’їдати тільки близько 56 грамів білка в день. 100 грамів яловичини дають 26 грамів білка, 100 грамів йогурту – 5 грамів», – пояснила лікарка.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News