Дослідники з Баптистського університету Гонконгу виявили небезпечну властивість морепродуктів акумулювати в собі хімічні речовини з сонцезахисних кремів. На думку вчених, потрапляння даних хімікатів в людський організм здатне стати фактором розвитку безпліддя і онкологічних недуг.

Автори дослідження з 2013 року збирали зразки морської води з 30 регіонів на узбережжя Гонконгу. Також вони досліджували організми морепродуктів, що збиралися з семи ферм, риби, креветок, устриць та інших дарів моря. У всіх зразках морської води і морепродуктів вони в результаті виявили сліди потенційно небезпечних хімічних субстанцій.

Зокрема, мова йде про фільтри ультрафіолетової радіації, які присутні в сонцезахисних засобах для абсорбування або блокування сонячного випромінювання. За словами вчених, найбільшою концентрацією ультрафіолетових фільтрів в морській воді і морепродуктах відрізнялися зразки, зібрані в місцях, близьких до ділянок з пляжами і системами каналізації.

Дослідники відзначили, що дані хімічні речовини викликають аномалії і високу смертність у зебрових рибок, чия генетична структура схожа з людською. Автори роботи допускають, що потрапляють в морську воду і морепродукти інгредієнтів сонцезахисної косметики, можуть являти собою особливий ризик для здоров’я людей, провокуючи різні відхилення в роботі організму.

Раніше ми писали про те, як корисно приготувати морепродукти.

Джерело: МедікФорум