Жінкам, які люблять перекусити протягом дня бутербродом з ковбасою, потрібно терміново поміняти свою звичку. Вчені Гарвардського університету виступили із застереженням про те, що вживання ковбасних виробів підвищує ризик захворіти на рак грудей. Доводи фахівців опублікувало наукове видання International journal of cancer.

Вживання продукції з переробленого м’яса підвищує ймовірність виникнення раку грудей на 9 відсотків, констатували гарвардські фахівці. Цей висновок був зроблений з урахуванням даних, представлених у звіті ВООЗ про зв’язок між вживанням ковбасних виробів і підвищеного ризику раку. Такий зв’язок розглядався в контексті захворюваності на рак загалом. Експертами було резюмовано, що ризик виникнення пухлин інтенсифікується при перевищенні порогу – 50 грамів ковбаси, сосисок або бекону в день.

Читайте також:  Багато традиційних страв для сніданку не підходять сердечникам

Гарвардські вчені не задовольнилися цим «занадто загальним» фактом. Вони досліджували вплив ковбасних виробів на жіноче здоров’я. Їх думка про здатність таких продуктів провокувати рак грудей заснована на результатах аналізу відомостей по більш ніж мільйону жінок.

Раніше ми писали про те, кому не варто їсти каші, незважаючи на всю їх корисність.