У США фахівці Каліфорнійського університету виявили, що високий зріст у людей може бути маркером схильності до появи деяких видів раку.

Як повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress, вченими були проаналізовані дані декількох досліджень, що проводилися в Норвегії, Кореї, Австрії та Швеції. У цих роботах вчені досліджували зв’язок між ростом і схильністю до онкологічних хвороб. Вивчивши здобуті в них дані, американські фахівці уклав: і у чоловіків, і у жінок високий зріст корелює з підвищеним ризиком раку.

«У жінок кожні 10 сантиметрів росту сприяють збільшенню ризику раку на 13 відсотків, у чоловіків – на 11 відсотків», – підрахували дослідники.

Вони змогли визначитися з конкретними видами злоякісних новоутворень, виникнення яких виявилося тісно пов’язаним з ростом. На думку вчених, з висотою людського тіла корелюють рак шкіри, рак щитовидної залози, кишечника, матки і грудей, – всього 18 типів. У високих людей, вважають вони, набагато активніші гормони росту, що веде до більшої кількості клітинних поділів, а разом з ним і до підвищеної ймовірності мутацій, що запускають зростання пухлин.

Раніше ми писали про те, що вченими були названі найдієвіші способи профілактики раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РІСТ ЛЮДИНИ І ГОРМОН РОСТУ СОМАТРОПІН

ЗРІСТ І ВАГА ДИТИНИ: ПАРАМЕТРИ ВООЗ

РОСТИ ВЕЛИКИЙ: ЯКОГО РОСТУ БУДЕ ВАША ДИТИНА?

Джерело: МедікФорум