Фруктоза широко використовується в сучасному харчовому виробництві. Вона зустрічається в солодощах і напівфабрикатах. Споживання цієї речовини зростає у всіх розвинених країнах.

Цей популярний підсолоджувач медики пов’язують з підвищеним ризиком відразу декількох хвороб. До чого може привести зловживання фруктозою?

  • ожиріння;
  • діабет другого типу;
  • неалкогольна жирова хвороба печінки.

Спільне дослідження вчених з Університету Суонсі, Брістольського університету та Інституту Френсіса Кріка в Лондоні встановило нову можливу небезпеку фруктози. До цих пір вчені не знали точно, як зловживання цим вуглеводом впливає на імунну систему людини. Результати дослідження британських медиків показують, передає Healthline, що фруктоза може викликати запалення імунної системи.

Відзначається, що таке запалення може призводити до пошкодження клітин і тканин і порушувати роботу органів і систем організму, що може привести до подальших захворювань. Британські медики відзначають, що нове дослідження допомогло краще зрозуміти зв’язок зловживання фруктозою і розвитком діабету. “Наше дослідження … просуває нас на крок вперед до розуміння того, чому деякі дієти можуть призвести до погіршення здоров’я”, – пояснила доктор Емма Вінсент З Брістольської медичної школи.