Вчені зі Швейцарії розповіли про те, що їм вдалося успішно використовувати спинний імплант в роботі з частково паралізованими пацієнтами. Результати дослідження з’явилися в журналі Nature Medicine. У статті наголошується, що імплант встановлюється в організм людини. Цей пристрій здатний посилати спеціальні електричні імпульси, які можуть імітувати для тіла роботу головного мозку.

Лікарі відзначили в своїй статті: вони розраховують, що після цієї розробки для людей з важкими травмами хребта дійсно з’явиться шанс повернутися до повноцінного життя, тобто почати заново стояти, ходити і навіть займатися спортом.

Один з перших пацієнтів, який погодився взяти участь у дослідженні, – італієць Мішель Роккаті. Раніше він потрапив в серйозну аварію з мотоциклом. Після удару і травми він не відчуває ніг і не може ходити. Коли йому імплантували імплант, вже через кілька тижнів Мішель зміг зробити перші після аварії кроки.

Зараз італійцеві потрібен тільки упор, який допомагає утримувати рівновагу. За словами пацієнта, у нього з’явилася можливість вставати і ходити протягом двох годин. Без перерв він тепер може пройти майже кілометр. “Це був дуже емоційний досвід”, – повідомив пацієнт журналістам. Він окремо зазначив, що тепер знову може поговорити з людьми стоячи і нормально помитися в душі.

Автори розробки відзначають, що поки прилад може допомогти тим, чия травма розташована вище ніжегрудного відділу спинного мозку (він йде від основи шиї до живота). Нейробіологи розраховують і на подальші розробки.