Дослідники виявили білок у корінні волосся, яким можна маніпулювати для того, щоб добитися повторної появи волосяного покриву. Роботи у цьому напрямі проводять вчені з Каліфорнійського університету у Ріверсайді.

Дослідники вважають, що виявили ліки від облисіння. Цього можна досягти за рахунок накопичення хімічних речовин, які спочатку викликають випадання волосся.

Причому це відкриття може бути покладено основою нових методів регенерації зниклого волосяного покриву. Спостереження показали, що з високої концентрації цієї хімічної речовини відбувається загибель волосяних фолікул. Але коли його рівень у межах норми, то волосся починає відростати знову.

Йдеться про TGF-бета – білку, який не тільки контролює зростання фолікул, а й може викликати їхню смерть. Каліфорнійські вчені вважають, що його рівень можна контролювати, що перешкоджатиме випаданню волосся.

Лише у США близько 40 млн американців має облисіння, і хоча багато чоловіків сприймають це як нормальну частину вікових процесів, відкриття дозволяє припустити, що є метод перешкоджання випаданню волосся.

Дане відкриття дозволяє на один крок наблизитися до заволодіння контрольним механізмом, що провокує облисіння. Вчені провели моделювання, яке показало, що підвищена концентрація білка TGF-бета, який природно зустрічається у фолікулах, може бути токсичною для них, призводити до смерті фолікулів і, як наслідок, до випадання волосся.