Існує безліч факторів, що впливають на ризик розвитку серцевих захворювань – від генетики, до харчування і способу життя. Нещодавно вчені з’ясували, що знизити ризик таких захворювань можна одним простим способом.

Дослідження опубліковано в Journal of Medicinal Food. У ньому сказано, що для здоров’я серця потрібно регулярно їсти чорнослив. У дослідженні взяли участь 48 здорових жінок середнього віку. Їх розділили на три групи: одна група не їла чорнослив, друга споживала 50 г чорносливу в день, а третя їла 100 г цього сухофрукта щодня. Ніяких інших змін в їх раціоні харчування не було.

Читайте також:  Високий холестерин: який напій допоможе його знизити, розкрили вчені

З’ясувалося, що через півроку у обох груп, які включили в раціон чорнослив, спостерігалося значне поліпшення рівня загального холестерину і ЛПВЩ (“хорошого” холестерину), що знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Серед учасниць дослідження, які вживали чорнослив, також знизилося хронічне запалення і збільшилася антиоксидантна здатність організму, що також вносить свій внесок у скорочення ризику розвитку серцевих захворювань.

Відзначається, що це не перший випадок, коли дослідження показують, що чорнослив може бути ефективним засобом зниження холестерину і ризику захворювань серця. Так, дослідження 1991 року, опубліковане в американському журналі клінічного харчування, показало, що в групі з 41 дорослого чоловіка з помірно високим рівнем холестерину вживання 12 чорносливів в день значно знизило показники ЛПНЩ (“поганого” холестерину).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News