В українську столицю і ближні області прийшли морози. Це похолодання – різке: мінусові температури змінили досить теплу погоду без плавного переходу. Лікарі попереджають, що подібне похолодання може погано відбитися на здоров’ї, тому свій організм потрібно підтримати і допомогти адаптуватися.

За словами терапевта Олени Топалової, різкий перехід погоди на температуру «мінус» за вікном може погіршувати самопочуття багатьох людей, – в першу чергу метеочутливих. Топалова помітила, що “якщо температура падає швидко – за 12 годин опускається на 10-12 градусів, метеозалежні люди можуть відчувати колосальний дискомфорт”. Найнебезпечніший для здоров’я варіант різкого похолодання, вважає лікар, – це перехід до морозів з плюсових відміток.

Кому різке похолодання може нашкодити найсильніше:

– людям, які мають проблеми з судинами головного мозку,
– людям, які не так давно перенесли інфаркт або інсульт, операції на серці,
– людям, які мають проблеми в шийній області.
– метеочутливим.

Які неприємні симптоми погіршення здоров’я викликає стрімке похолодання:

– головний біль,
– зниження тонусу та імунітету,
– погіршення розумової діяльності,
– болі і ломоту в суглобах,
– проблеми з дисбалансом артеріального тиску,
– поганий сон вночі і сонливість вдень.

Як підтримати здоров’я в умовах різкого похолодання? Лікар рекомендує знизити фізичні та розумові навантаження: не займатися активною діяльністю, що вимагає м’язового напруги, а, крім того, скоротити час, проведений за комп’ютером.

Також для підтримки здоров’я при різкому похолоданні важливо їсти менше солі: це зменшить схильність до набряклості і знизить навантаження на судини. Крім того, потрібно менше їсти жирного, більше вживати таких напоїв, як компоти з сухофруктів і легкі киселі, чай з сиропом шипшини.

Можна дозволити собі десертну ложку коньяку – для судин вона зіграє роль ліки.

Потрібно стежити за тим, щоб ноги не відчували великої напруги і тиску. Вдень корисно ненадовго прилягти, підклавши під ноги подушку. По можливості добре і поспати – хоча б протягом півгодини.

Лікар додала, що «іноді в такі моменти рятівним виявляється теплий душ, препарати кінського каштана, легкий масаж, вітаміни, кроворозріджуючі препарати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТЕСТ: ЧИ Є У ВАС МЕТЕОЧУТЛИВІСТЬ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДИ ТА ЗНИЖЕННЯ ІМУНІТЕТУ ПРИ ПОХОЛОДАННІ