Деменція нерідко зустрічається серед людей похилого віку. Це стан, у якому когнітивні функції мозку втрачаються. Людина стає забудькуватою, розсіяною, не може виконувати прості завдання, втрачає ясність розуму.

Якщо займатися профілактикою деменції у ранньому віці, то гострий розум на старості можна зберегти. Так, наприклад, нове дослідження, опубліковане в журналі GeroScience, довело ефективність аеробіки та силових вправ у боротьбі з деменцією.

Вчені запросили 184 пацієнти віком від 85 до 99 років. У кожного їх оцінили когнітивні функції мозку. Учасники розповіли про свої щоденні звички, а також пройшли нейропсихологічні тести.

Виявилося, що у пацієнтів, які включали у свій розпорядок дня аеробні вправи, мозкова та розумова активності були кращими та швидшими, ніж у їхніх однолітків, які нехтують тренуваннями. До переліку аеробних занять входять їзда велосипедом, плавання та інші подібні активності.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 дієтичних прийомів, які продовжать життя

Деякі пенсіонери зазначали, що займаються не лише аеробним, а й силовим навантаженням – підняттям тяжкості та кардіотренуваннями. У такої групи пацієнтів результати тестів виявилися ще кращими.

Дослідники наголосили, що їхнє відкриття дозволяє запровадити ще один метод профілактики когнітивних захворювань. Вчені також звернули увагу на те, що фізичні навантаження та старість – це не ті поняття, які мають йти порізно. Навпаки, людям похилого віку рекомендується регулярна активність, щоб зберегти ясність розуму і тонус тіла.