Вчені зі США з’ясували, що ризик розвитку хронічної хвороби нирок не залежить від рівня солі в раціоні. Ця недуга пов’язана з іншими серйозними аспектами.

У рекомендаціях щодо зменшення ризику розвитку хронічної хвороби нирок міститься рада скоротити кількість натрію чи солі у раціоні. Однак сама роль солі та співвідношення натрію до калію при цьому захворюванні вивчені недостатньо. І ось тепер вчені вирішили встановити цей зв’язок, щоб з’ясувати, як сильно сіль впливає на ризик хвороб нирок. Тим більше, що переваги дієти з низьким вмістом солі для людей із нирковою недостатністю досі залишаються дещо спірними.

Проведено перше дослідження зв’язку хронічної хвороби нирок, калію та натрію у раціоні. Воно охопило близько 10 000 осіб із середнім віком 41 рік. Ніхто не мав хронічних хвороб нирок перед початком дослідження в період з 2008 по 2011 роки. Повторно їх було обстежено у період 2014-2017. Вживання натрію, калію, і навіть їх співвідношення вимірювалися під час кожного огляду.

Остаточні підрахунки не показали жодного суттєвого зв’язку між вживанням натрію та хронічною хворобою нирок. Але ризик розвитку хвороби збільшувався на 11% зі зниженням споживання калію на кожні 500 мг. Також ймовірність розвитку цього захворювання підвищувалася на 21% у разі підвищення співвідношення натрію до калію. У пацієнтів з діабетом збільшення кількості натрію на 500 мг на добу збільшувало ризик хронічної хвороби нирок на 9%.