Для людей, які становлять групу ризику, навіть один келих випитого вина може стати пусковим механізмом потенційно небезпечних порушень, вважають медики.

Розслаблятися ввечері з келихом вина віддають перевагу багатьом людям, але фахівці попереджають: вино – напій не для всіх. У деяких випадках воно не повинно вживатись навіть помірно, переконані лікарі.

Яким людям, на їхню думку, не слід пити вино?

Діабетики. Якщо у вас діабет, то з вживанням вина вам слід бути обережним, – про це говорить лікар Лінн Постон. Експерт пояснює, що численні сорти вин здатні впливати на рівень цукру в крові, сприяти його коливанням, що вкрай небажано і ризиковано при діабеті. Особливо небезпечно, якщо люди з діабетом п’ють вино натще – у цьому випадку підвищується ризик того, що концентрація цукру в крові спочатку різко зросте, а потім так само різко знизиться, що загрожує розвитком гіпоглікемії та її наслідки – коми.

Читайте також:  Лікар назвав душ, який корисний для здоров'я

Які приймають седативні або знеболювальні препарати. Ще одна категорія людей, яким слід пити вино. Фахівці пояснюють, що заспокійливі та болезаспокійливі ліки уповільнюють активність мозку, – і те саме робить алкоголь. Їхній сумарний ефект може провокувати розвиток неприємних і важких станів, викликаних дисфункцією ЦНС, аж до розвитку коми і навіть смерті через зупинку дихання.

Приймають дисульфірам. Дані ліки, що використовуються при лікуванні пацієнтів з хронічним алкоголізмом, і вони можуть давати серйозні побічні ефекти у поєднанні з вином. Зокрема, можуть виникати головні болі, нудота та блювання, слабкість, негативні зміни частоти дихання та серцевих скорочень.

Читайте також:  Як «вилікувати» постійне здуття живота

Астматики. Якщо людина схильна до астми, келих або два вина можуть зробити його більш схильним до астматичного нападу. За словами доктора медичних наук Кріс Ейрі, вино містить сульфіти – речовини, до яких люди з астмою бувають особливо чутливими: при попаданні сульфітів у їхній організм можливі найнеприємніші побічні реакції.