Звіробій користується великою популярністю не тільки у любителів традиційної медицини. Його активно використовують у виробництві ліків і косметики.

Популярність звіробою цілком зрозуміла. Ця рослина може зустрічатися в самих різних природних зонах і володіє доведеними корисними властивостями. Зараз звіробій успішно використовується в комплексній терапії депресії, хвороб серця, ожиріння.

У складі звіробою більше двох десятків активних сполук, які і забезпечують його лікувальну дію. Якщо ви купуєте седативний засіб, снодійне або заспокійливе на рослинній основі, то майже напевно зустрінете в складі звіробій. До речі, для боротьби зі стресами і безсонням радять не тільки приймати препарати або настої звіробою, але і тримати сушені рослини у своїй подушці – аромат звіробою теж надає прекрасний заспокійливий ефект.

Настій звіробою можна використовувати для полоскання горла, так як він має антисептичні властивості. Також його корисно пити при різних проблемах з травною системою, включаючи гастрит і виразку шлунка. Звіробій допоможе впоратися з гіпертонією і активізувати обмінні процеси для боротьби із зайвою вагою. Крім того, звіробій благотворно впливає на проблемну шкіру, допомагаючи боротися із запаленнями.

Однак варто звернути увагу на протипоказання. Зокрема, якщо ви використовуєте звіробій для шкіри, може виникнути підвищена чутливість до сонячного світла. Тому потрібно обов’язково використовувати сонцезахисні засоби. Також звіробій не рекомендується для лікування депресії або безсоння, якщо використовуються синтетичні препарати. У будь-якому випадку, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.