Багато людей, збираючись схуднути, стикаються з тим, що зробити це досить не просто. А після припинення дієти зайві кілограми часто повертаються.

Як вважають фахівці, кращий спосіб знизити і тримати під контролем вагу – перехід на правильне харчування. Правда, це ідеальний варіант лише для тих, хто має трохи зайвих кілограмів або хоче зберегти і підтягти фігуру. Якщо ж зайвої ваги багато, то будуть потрібні додаткові зусилля, щоб позбутися від неї.

Найважливіше правило – режим харчування. Насправді для організму важливо, щоб їжа надходила регулярно і приблизно в один і той же час. Це дозволяє нормалізувати обмін речовин, налагодити травлення і позбутися від раптових нападів голоду, які часто змушують людей вставати серед ночі, щоб перекусити.

Не обов’язково дотримуватися графіку хвилина в хвилину – це практично неможливо. Але намагайтеся дотримуватися його якомога точніше. Організм звикне і буде «готуватися» до прийому їжі в певні години.

Друге, на що потрібно звернути увагу – розмір порції. Найкраще розділити денний раціон на 4-5 прийомів, так розмір порції буде оптимальним. Тим, хто схильний до переїдання, рекомендують їсти кожні три години, тобто, денний раціон потрібно розділити на зовсім маленькі порції.

Справа в тому, що при переїданні стінки шлунка розтягуються, викликаючи відчуття голоду навіть після їжі. але якщо скоротити кількість їжі, шлунок прийде в норму і великі порції вам більше не знадобляться.

Якщо ви хочете схуднути, то дуже важливо відмовитися від продуктів з великим вмістом жирів і швидких вуглеводів. Тобто, фастфуду, напівфабрикатів, солодощів, борошняних виробів і так далі. Особливо варто звернути увагу на напої – якщо ви звикли пити солодку газовану воду чи любите чай з цукром, краще змінити свої звички. З напоями в організм непомітно потрапляє величезна кількість цукру і, разом з ним, порожніх калорій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 ПРАВИЛ СХУДНЕННЯ, ЯКІ ДІЙСНО ПРАЦЮЮТЬ

ЯК СХУДНУТИ РАЗ І НАЗАВЖДИ: 7 ПОРАД ВІД ПРОФЕСІЙНОГО ДІЄТОЛОГА