Нерідко можна почути про те, що при розігріванні їжа не тільки втрачає свої корисні властивості, але і стає значною мірою небезпечною для організму і здоров’я людини. Але чи так це насправді?

Дійсно, структура білка зазнає незворотних змін у ситуації, коли їжа піддається впливу високих температур, стверджують вчені. Тільки відбувається це під час денатурації, тобто, в процесі приготування. В цьому плані повторний розігрів не небезпечний, – дана думка належить лікарю і професору РРХТУ їм. Менделєєва Олександру Терентьєву.

«При приготуванні їжі молекули знаходяться на певній відстані один від одного, а коли вона остигає або охолоджується, молекули залишаються в тому ж положенні. При розігріванні різких коливань не відбувається, і нічого поганого в розігріванні їжі немає», – сказав, зокрема, Терентьєв.

Читайте також:  Середземноморська дієта не захистить від деменції

Експерт вважає, що повторний розігрів може зробити засвоєння деяких продуктів більш тривалим. Наприклад, структура м’яса виявляється більш жорсткою, роблячи його перетравлення організмом більш довгим, ніж при вживанні свіжоприготованої страви.

Тим не менш, така їжа може стати «тренажером» для шлунка, привчаючи його справлятися не тільки з делікатною їжею, що важливо з точки зору пристосованості і виживання біологічного виду.

Джерело: МедікФорум