Ознакою жирової хвороби печінки можуть бути ксантелазми, що виникають на шкірі навколо носа та очей.

Жирова хвороба печінки є повільно прогресуючою патологією, здатною зрештою призводить до рубцювання печінки. Її симптоми, які часто відсутні спочатку, мають тенденцію погіршуватися в міру прогресування. Медики констатують, що ознакою занедбаного ожиріння печінки можуть бути шкірні проблеми – зокрема ксантелазми, які з’являються навколо очей у вигляді невеликих жирових наростів.

За даними видання Annals of Hepatology, існує міцний зв’язок між прогресуючим ураженням печінки та гіперхолестеринемією – станом, що означає підвищений рівень холестерину в крові. Люди з проблемою надто високого холестерину часто стикаються з появою ксантелазм, але з’являється все більше дослідницьких даних про те, що ці утворення можуть також сигналізувати про хвору печінку – точніше про надлишки жиру в ній. Наприклад, Journal of Inflammation Research опублікував результати дослідження, згідно з якими

Читайте також:  Сім продуктів для підвищення статевого потягу

«у пацієнтів із більш серйозними формами неалкогольної жирової хвороби печінки спостерігалися вищі показники ксантелазму, ніж у пацієнтів без цього захворювання».

Дослідники також зазначили, що цей стан частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, зазвичай торкаючись людей віком від 40 до 50 років.

Вчені попереджають: більша частина холестерину, який організм отримує з їжі, потрапляє до печінки. Якщо людина зловживає продуктами із холестерином, це може збільшити ризик жирової хвороби печінки. Що особливо небезпечно, надлишок холестерину здатний перетворити жирову хворобу печінки на більш серйозне, а іноді й смертельне захворювання, відоме як неалкогольний стеатогепатит. При стеатогепатиті жир накопичується усередині печінки, провокуючи запалення та пошкодження клітин, при якому підвищується ризик рубцювання. Поява ксантелазму може свідчити про цей процес.

Читайте також:  Картонна упаковка для молока виявилася гіршою за пластикову