Ознакою жирової хвороби печінки можуть бути ксантелазми, що виникають на шкірі навколо носа та очей.

Жирова хвороба печінки є повільно прогресуючою патологією, здатною зрештою призводить до рубцювання печінки. Її симптоми, які часто відсутні спочатку, мають тенденцію погіршуватися в міру прогресування. Медики констатують, що ознакою занедбаного ожиріння печінки можуть бути шкірні проблеми – зокрема ксантелазми, які з’являються навколо очей у вигляді невеликих жирових наростів.

За даними видання Annals of Hepatology, існує міцний зв’язок між прогресуючим ураженням печінки та гіперхолестеринемією – станом, що означає підвищений рівень холестерину в крові. Люди з проблемою надто високого холестерину часто стикаються з появою ксантелазм, але з’являється все більше дослідницьких даних про те, що ці утворення можуть також сигналізувати про хвору печінку – точніше про надлишки жиру в ній. Наприклад, Journal of Inflammation Research опублікував результати дослідження, згідно з якими

«у пацієнтів із більш серйозними формами неалкогольної жирової хвороби печінки спостерігалися вищі показники ксантелазму, ніж у пацієнтів без цього захворювання».

Дослідники також зазначили, що цей стан частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, зазвичай торкаючись людей віком від 40 до 50 років.

Вчені попереджають: більша частина холестерину, який організм отримує з їжі, потрапляє до печінки. Якщо людина зловживає продуктами із холестерином, це може збільшити ризик жирової хвороби печінки. Що особливо небезпечно, надлишок холестерину здатний перетворити жирову хворобу печінки на більш серйозне, а іноді й смертельне захворювання, відоме як неалкогольний стеатогепатит. При стеатогепатиті жир накопичується усередині печінки, провокуючи запалення та пошкодження клітин, при якому підвищується ризик рубцювання. Поява ксантелазму може свідчити про цей процес.