Гастроентеролог Катерина Єсакова: зловживання червоним м’ясом пов’язують у тому числі зі схильністю до колоректального раку.

Лікар Єсакова розповіла в інтерв’ю, що пристрасть до червоного м’яса може бути фактором, що провокує розвиток багатьох небезпечних проблем зі здоров’ям.

«Часте вживання яловичини, свинини, баранини здатне підвищувати рівень холестерину та артеріального тиску, тим самим збільшуючи ризик серцево-судинних захворювань», – повідомила медик.

Єсакова наголосила: людям, які вже складають групу ризику як потенційні сердечники, є цей продукт потрібно строго щонайменше. Цій категорії осіб рекомендується якнайчастіше віддавати перевагу пісним видам м’яса.

Також лікар зауважила, що свою пристрасть до червоного м’яса потрібно контролювати ще й тому, що його часта присутність у раціоні асоціюється з високим ризиком розвитку злоякісних пухлин товстого кишечника.

У той же час, фахівець не бачить причин повністю виключати даний продукт з меню. Все ж у червоному м’ясі міститься багато необхідних імунної системи та здоров’я поживних речовин – вітамінів групи В, заліза, цинку, селену та інших.