Як багато ви знаєте про здоров’я зубів? Які твердження лякають навіть стоматологів, коли до них в крісло приходить пацієнт? Сьогодні ми розберемо популярні судження, які не є правдивими.

Міф 1: Цукор провокує карієс

Це недалекий від правди міф. Сам по собі цукор не може викликати карієс, але ось кислота — продукт життєдіяльності бактерій, що харчуються цукром — здатна роз’їдати емаль. Тому будь-яка солодкість може нашкодити зубам. Крім того, шкоди завдають картопля, рис, хліб, овочі і фрукти.

Міф 2: У дітей карієс частіше, ніж у дорослих

У дитячих пастах зараз міститься фтор, тому в останні роки кількість дітей, які страждають від захворювань зубів суттєво скоротилося. Частіше каріозності піддаються літні люди, які, як правило, приймають багато медикаментів, які висушують ротову порожнину.

Читайте також:  Дієтологи назвали найгірший час для їжі під час менопаузи

Міф 3: Для зняття зубного болю потрібно аспірин покласти на зуб

Зрозуміло, ніякої користі це не принесе. Кращий спосіб позбутися від болю – проковтнути аспірин.

Міф 4: Дірки зазвичай з’являються в середині зуба

Найчастіше карієс виникає на стику зубів, куди не добираються щітки.

Міф 5: Кожна пломба потребує заміни

Вважається, що з часом пломби приходять в непридатність і вимагають заміни. Всі без винятку. Але насправді це не так. Якщо ваша пломба зруйнувалася за короткий термін, швидше за все, ви потрапили до непрофесіонала. Також це виникає через неправильний догляд.

Міф 6: Тверда їжа призводить до карієсу

Читайте також:  Прискоріть метаболізм починаючи зі сніданку – нутриціолог назвав найкращі варіанти

В більшості своїй це не так, хоча частка правди в цьому твердженні є. Відкривати кришки зубами, скрипіти, гризти тверді предмети і продукти, наприклад, лускати горіхи, неодмінно призводить до пошкодження зуба. В тріщини забираються бактерії і руйнують зуб.

Міф 7: У немовлят не може бути карієсу

Насправді у кожної людини він може утворитися. Молочні зуби теж піддаються впливу кислоти і руйнуються. Тому з появою перших зубів необхідно користуватися пастою і щіткою.

Джерело: 7mednews