Офтальмолог Михайло Білий розповів, що є ефективні способи захисту очей при роботі за комп’ютером. Необхідно берегти зір і виконувати спеціальну вправу, надаючи самому собі посильну допомогу.

Лікар вищої категорії Михайло Білий зазначив, щоденна монотонна робота за монітором ПК або ноутбука приводить в стан спокою м’яз, що відповідає за різкість зору. З цієї причини вона не напружується і поступово розслабляється.

Фактично, м’яз не розвивається і не працює. При цьому слід враховувати зменшення розмаху її руху. Якщо працівник сидить за ПК, і при цьому у нього відстань від очей до монітора не змінюється, то очний м’яз адаптується до такого положення. В даному випадку необхідні тренування зору.

Читайте також:  Названо продукт, котрий здатний поліпшити здоров'я головного органу довголіття

Після роботи за комп’ютером багато людей помічають, що не можуть читати книги через погану різкості в очах. Подібне явище називається акомодацією, мова йде про наслідки тривалої роботи на одній відстані від монітора.

Офтальмолог рекомендує виконувати вправу – напружувати зір, зосереджуючись на віддалених об’єктах: необхідно час від часу відволікатися від роботи і дивитися на високі дерева, хмари, бігборди, автомобілі.

Потрібно міняти фокус від 30 см до нескінченності, подібні тренування активізують очний м’яз і змушує її працювати. Вправу слід бажати кілька разів на день.

Джерело: clutch.net.ua

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News