Широко доступні пестициди були пов’язані з підвищеним ризиком хронічної хвороби нирок (ХХН) у дослідженні Квінслендського університету, Австралія. Вчені проаналізували зв’язок між впливом пестицидів та ризиком дисфункції нирок у 41 847 осіб.

Дослідження показало, що люди, які піддавалися впливу більшої кількості інсектициду малатіон, мали на 25 відсотків більш високий ризик дисфункції нирок. Майже кожна десята людина в країнах з високим рівнем доходу демонструє ознаки ХХН, тобто незворотного ураження нирок і втрати функції нирок.

Фактори ризику розвитку ХХН включають вік, гіпертонію та діабет. Доктор Осборн зазначив, що ХБП без причини зростає в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, таких як Індія, Шрі-Ланка і Мезоамерика.

Читайте також:  Стали відомі найбільш забруднені міста світу

“Спочатку передбачалося, що цей стан був пов’язаний з роботою в стані теплового стресу, зневоднення, розпилення пестицидів, важких металів і агрохімікатів. Однак забруднення навколишнього середовища, залишки пестицидів, потенційно містять важкі метали, також можуть сприяти розвитку ХХН”, – прокоментував результати дослідження доцент Школи громадської охорони здоров’я Ніколас Осборн.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News