Лікар-ендокринолог Катерина Янг: вранці ще до чищення зубів потрібно обов’язково оглядати язик.

Ендокринолог Катерина Янг розповіла, що ранковий огляд язика дозволяє помітити ознаки різних проблем зі здоров’ям. Зокрема, збою у роботі щитовидної залози.

“Насторожити повинні відбитки зубів по краях язика, це одна з класичних ознак гіпотиреозу”, – поділилася медик.

У своєму телеграм-каналі лікар уточнила, що названа ознака говорить про знижену функцію щитовидної залози, якщо також, крім нього, виявляються інші симптоми гіпотиреозу – сильна втома і стомлюваність, що швидко виникає, втрата волосся, набряки обличчя, швидкий набір ваги.

“Якщо скарг немає, і гормони щитовидної залози в нормі, такий стан язика може свідчити про харчову непереносимість”, – додала Янг.

Також ендокринолог порадила звертати увагу на наявність нальоту на язиці – на те, які у нього колір та товщина. Якщо наліт густий і білястий, виникає навколо кореня язика, отже, у людини знижена кислотність шлункового соку, можливі проблеми з кишечником.

Також виражений густий наліт на язиці буває пов’язані з синдромом надлишкового бактеріального зростання.

У тому випадку, коли поверхня язика набуває вигляду географічної карти, ймовірний дефіцит вітамінів групи В. Цим же симптомом проявляється і харчова непереносимість.

«Якщо проводити огляд язика регулярно, можна вчасно виявити ознаки проблем зі шлунково-кишковим трактом та встигнути вжити заходів, не чекаючи погіршення стану», – констатувала медик.

Часто захворювання шлунково-кишкового тракту (включно із запором) «заявляють» про себе щільним білим нальотом. Регулярна поява тонкого нальоту посередині язика – ознака гастриту. Стійкий наліт з жовтизною або чорнотою (тримається кілька днів, тиждень) вказує на проблеми з жовчним міхуром, печінкою, селезінкою.

Що ще можна помітити під час огляду язика?

  • Збільшився у розмірах, виглядає набряклим – можливі проблеми із ШКТ, органами ендокринної системи: для уточнення необхідне обстеження.
  • Став товстим, широким – таке можливе через дефіцит кальцію або вітаміну D, порушення обмінних процесів, захворювання лімфатичної системи.
  • Став болючим – можливі ендокринні порушення чи неврологічні розлади.
  • Свербить, відчувається печіння – можна припустити грибкову інфекцію, анемію, підвищену кислотність шлункового соку.