Лікарі нагадують: жир у печінці призводить до запалення і згодом здатний перерости у рак.

Статистично неалкогольною жировою хворобою печінки страждають майже 30 відсотків населення світу. Дане захворювання характеризується накопиченням жиру в органі під впливом факторів, не пов’язаних із прийомом алкоголю, – малорухливістю, переїданням, зловживанням цукром та вуглеводами, пише Express.

У деяких випадках жир у печінці провокує запалення, яке згодом може прогресувати до виникнення фіброзу, цирозу або раку печінки.

Тим часом, зменшувати жирові відкладення у печінці ефективно допомагають фізичні вправи, – про це повідомив American Journal of Gastroenterology.

«Згідно з новим мета-аналізом, фізичні вправи середньої інтенсивності протягом 150 хвилин щотижня значно зменшують кількість жиру в печінці у пацієнтів з жировим гепатозом», – повідомив журнал.

Дослідники проаналізували результати 14 рандомізованих контрольованих випробувань за участю 551 особи, яким було діагностовано неалкогольну жирову хворобу печінки. Вчені виявили, що, незалежно від втрати ваги, виконання фізичних вправ у 3,5 рази частіше веде до 30% зменшення жиру в печінці порівняно зі стандартним лікуванням (без вправ).

Найбільш виражений жироспалюючий ефект вправ продемонстрували випробувані, які тренувалися помірно протягом 150 хвилин на тиждень або більше. Хорошим прикладом фізичних вправ для профілактики ожиріння печінки фахівці назвали ходьбу у швидкому темпі чи поїздки велосипедом.