За десятиліття захворюваність раком серед жінок збільшилася на 9%, серед чоловіків – на 6%.

Інститут ім. Роберта Коха (Берлін) опублікував інформацію про останні тенденції захворюваності на рак в Німеччині. Оброблені дані дозволяють повідомити про те, що за період з 2004 по 2014 рр. щорічний приріст числа нових діагнозів збільшився серед чоловіків на 6%, у жінок – на 9%. Таким чином, щороку в країні рак захворюють 249,2 тис. чоловіків і 227 тис. жінок. А протягом життя з онкологічним захворюванням стикається кожен другий.

У загальному числі найбільш поширеними онкологічними захворюваннями є рак молочної залози (69,9 тис.), кишечника (61 тис.), простати (57,4 тис.) і легень (53,8 тис.). Серед жінок найпоширенішим раковим захворюванням є рак молочної залози, у чоловіків – рак простати.

Читайте також:  Чи дійсно кімнатні рослини покращують якість повітря

У чоловіків істотним чинником зростання захворюваності є збільшення тривалості життя. Якщо виключити вплив віку, то виявляється, що захворюваність серед чоловіків за 10 років фактично знизилася на 10%. У жінок виключення чинника віку істотно картину не змінює – приріст захворюваності (+3%) все одно відзначається. Приріст у жінок багато в чому викликаний зростанням числа випадків раку легенів, що пов’язано з курінням, у чоловіків частота таких захворювань знизилася.

Джерело: MedikForum