Австралійські вчені пов’язали “віковий розрив” сітківки ока з підвищеним ризиком померти. Дослідники припустили, що у майбутньому сканування очей можна буде використовувати для розрахунку ймовірності смерті.

Експерти проаналізували знімки сітківки, зроблені у 36 000 британців, і виявили, що ті, у кого сітківка старша за їх біологічний вік, наражаються на підвищений ризик смерті. Дослідження опубліковане в Британському журналі офтальмології.

Кожен рік розриву між віком сітківки ока людини та її біологічним віком був пов’язаний із 2-відсотковим збільшенням ризику смерті.

Розрив – це різниця між хронологічним віком людини та передбачуваним біологічним віком її сітківки. Він може бути розрахований програмою, яка аналізує знімки очного дна, внутрішньої задньої поверхні ока.

Читайте також:  Стоматолог назвав продукти, які «справді допомагають зберегти зуби чистими та здоровими»

За словами австралійських експертів, які відстежували добровольців протягом 11 років, у людей із розривом у десять років ймовірність померти була на 67% вищою.

Значні вікові зміни сітківки були пов’язані з 49-67-відсотковим підвищенням ризику смерті від хвороб серця чи раку.

Лікарка Чжуотін Чжу, одна з авторів дослідження, сказала: “Ці результати показують, що вік сітківки може бути клінічно значущим біомаркером старіння. Візуалізація сітківки містить інформацію про фактори ризику серцево-судинних захворювань, хронічні захворювання нирок”.