Бігати зараз модно. Це не лише ефективне анаеробне тренування, а й приємне проведення часу на свіжому повітрі. Під час фізичного навантеження в нашому організмі виділяються так звані гормони щастя, що є запорукою гарного настрою. Але щоб тренування принесло не тільки задоволення, але й користь для організму, необхідно правильно підібрати спорядження. З бігом все просто – вам треба правильні бігові кросівки та місце, де ви зможете бігати – парк, спортивний майданчик, стадіон.

Особливості бігових кросівок

Щоб купити кросівки для бігу треба знати їх основні відмінності від інших моделей. Це дозволить підібрати необхідне для тренувань взуття без зайвих витрат часу. Серед основних відмінностей можна виділити:

 • Наявність амортизації в підошві. Під час тренувань на суглоби припадає найбільше навантаження під час приземлення стопи, щоб це мінімізувати застосовуються амортизаційні вставки.
 • М’яка підошва та м’які матеріали верху, які забезпечують гнучкість.
 • Забезпечення циркуляції повітря. Під час бігу виділяється велика кількість тепла і теплорегуляція стоп дуже важлива, тому моделі для теплого сезону виготовляють з дихаючих сітчастих матеріалів, а для холодного – з більш цупких, але здатних пропускати повітря.
 • Шнурівка, яка дещо зміщена від основної осі до внутрішнього боку стопи. Це дозволяє максимально щільно шнурувати взуття відповідно до особливостей стопи.
 • Використання зносостійких матеріалів для виготовлення підошви.
 • Знімна устілка. Це дозволяє змінити її на ортопедичну або більш анатомічну.
 • Мала вага.
 • Додаткова підтримка в області п’яти.

Різновиди взуття для бігу

62027b7f88ef0.png

Для комфортного бігу необхідно враховувати особливості постановки стопи під час кроку. В залежності від цього амортизаційні вставки в підошві будуть розміщенні:

 • В зоні п’яти, вони згладжують жорсткий крок та знімають частину навантаження з суглобів та зв’язок.
 • В передній частині кросівка дозволяють розвантажити колінні суглоби.
 • По всій площині підошви підходять тим, хто під час бігу стає на всю стопу одночасно.

Наступним важливим моментом при виборі взуття для бігу є поверхня, тобто місце де проходить тренування. Це напряму впливає на вибір бігової моделі.

 • Моделі призначені для бігу по асфальтованих доріжках мають пласку поверхню та гарну амортизацію.
 • Варіанти для тренувань в парках та на грунтових доріжках мають менший рівень амортизації, але краще виражені протектори для гарного зчеплення з поверхнею.
 • Кросівки для бігу по горах та пересіченій місцевості повинні мати жорстку підошву, добре виражений глибокий протектор, часто з металевими шипами, бічну підтримку стопи, яка запобігає підвертанню.

Де купити бігові кросівки в Україні

Вибір бігового взуття – це важливий крок до ефективного тренування. Тому варто розглядати різні моделі. Форма колодки, призначення та рівень пронації впливають на кінцевий вибір взуття для бігу.

Інтернет-магазин Shambala пропонує широкий асортимент моделей від найкращих виробників, серед яких Salomon, Asics, Salewa, The North Face. На сайті представлені найпопулярніші моделі для занять як на доріжках, так і на м’якому грунті.Обирайте актуальну модель для свого легкого старту. А якщо у вас виникають питання, то професійні консультанти з радістю нададуть всю необхідну інформацію, допоможуть з вибором моделі та рекомендаціями по догляду.

Для вашого комфорту та безпеки покупки Shambala пропонує різні типи оплати товару, починаючи від захищеної онлайн-покупки та закінчуючи наложеним платежем.

*На правах реклами