Згідно з дослідженням, проведеним університетом Барселони, використання оливкової олії першого віджиму зберігає корисні властивості продуктів навіть при смаженні. Сама олія теж практично не втрачає корисних властивостей.

Неодноразово повідомлялося, що термічна обробка їжі, а саме смаження, негативно впливає на багато корисних речовин в їжі, в тому числі руйнує антиоксиданти. Фахівці вирішили з’ясувати, чи залишається оливкова олія першого холодного віджиму таким же здоровим продуктом після смаження.

Виявилося, що в процесі термічної обробки вміст поліфенолів у порівнянні з рівнями антиоксидантів у сирій олії зменшився на 40% при 120° С і на 75% при 170° С.

– Незважаючи на зниження концентрації антиоксидантів в процесі приготування, ця олія як і раніше зберігає рівень поліфенолів, що вважається «здоровим» відповідно до стандартів Європейського Союзу, – зазначає автор дослідження Хуліан Лозано.

Будучи одним з базових компонентів середземноморської дієти, оливкова олія позитивно впливає на травну систему. Її секрет – у високому вмісті в продукті мононенасичених жирних кислот, зокрема-олеїнової кислоти, яка знижує рівень холестерину в крові.

Одна з найбільш корисних властивостей оливкової олії полягає в тому, що воно знижує ризик розвитку злоякісних пухлин, зокрема раку грудей.

Однак людям, що страждають запаленням жовчного міхура – холециститом, варто бути обережнішим: через сильний жовчогінний ефект олія може загострити захворювання. Також потрібно пам’ятати, що вона дуже калорійна.