Наші нирки фільтрують всю кров, що є в організмі, близько 40 разів на добу. Але за цим органом варто стежити, і в жодному разі не упускати ознак, які свідчать про патології нирок.

Часта апатія. Якщо останнім часом ви неодноразово стали відчувати незрозумілу втому, це може бути пов’язане із накопиченням токсинів у вашому організмі через неправильні роботи нирок. Токсини впливають інші біологічні функції тіла, що й провокує втому.

Невисипаність. Якщо ви відчуваєте себе невиспавшим після нормального за тривалістю сну, то пояснень у цього може бути маса, але одне з основних – захворювання нирок. Вони нерідко провокують апное уві сні, через який ми можемо нормально висипатися.

Суха і шкіра, що лущиться. Якщо ви спостерігаєте це явище протягом тривалого часу без будь-яких інших можливих пояснень, обов’язково перевірте нирки. При аномальному видаленні токсинів із крові це впливає і здоров’я шкіри. Накопичення токсинів можуть викликати свербіж та лущення.

Набряки ніг. Хворі нирки повністю не виводять токсини з організму, що сприяє підвищенню кількості натрію і затримці рідини. Найчастіше вона накопичується в ступнях.

Мішки під очима. Характерні мішки під очима також є наслідком того, що нирки працюють із надмірним навантаженням і вже погано з нею справляються.

Біль в м’язах. Сильний м’язовий біль, який складно переноситься, часом свідчить про підвищений рівень токсичних відходів в організмі та високі показники мінералів, які не можуть бути повністю перероблені нирками.

Проблеми із диханням. Якщо у вас виникло порушення дихання, то це може бути пов’язане з нестачею гормону еритропоетину.

Зміна частоти сечовипускання. Це одна з характерних ознак неадекватної роботи нирок. Якщо у вас зросла чи різко зменшилася кількість позивів на сечовипускання, не відкладайте з візитом до лікаря.