Парацетамол є болезаспокійливим і жарознижуючим засобом. Препарат використовується для лікування багатьох станів, таких як головний біль, м’язові болі, артрит, біль у спині, зубний біль, застуда і лихоманка.

Він знімає біль при легкому артриті, але не впливає на запалення і набряк суглоба. Прийом препарату для полегшення будь-якого легкого недуги, від якого ви страждаєте, може бути корисним, однак прийом занадто великої кількості його може викликати будь-який з цих трьох шлунково-кишкових симптомів.

Перші ознаки передозування парацетамолом включають втрату апетиту, нудоту, блювоту, біль у животі, потовиділення, сплутаність свідомості або слабкість.

Ендоскопічні дослідження дозволяють безпосередньо оцінити пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, викликане лікарськими засобами. Більш пізні симптоми можуть включати біль у верхній частині живота, темну сечу і пожовтіння шкіри або білків очей.

Що стосується безпеки шлунково-кишкових захворювань і прийому парацетамолу, дослідження, опубліковане в Національній бібліотеці охорони здоров’я, розглядає це питання більш детально.

У дослідженні зазначається:

“Широко відомо, що парацетамол особливо підходить для пацієнтів з високим ризиком розвитку виразок або кровотеч у шлунково-кишковому тракті. Ця думка була спростована недавніми епідеміологічними дослідженнями з використанням комп’ютеризованих даних про рецепти, які показали, що парацетамол проявляє дозозалежну токсичність для шлунково-кишкового тракту”.

Дослідження прийшло до висновку, що парацетамол, особливо у високих дозах, може викликати симптоми з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, такі як біль / дискомфорт у животі, печія, нудота або блювота.

Інші попереджувальні знаки, які ви, можливо, взяли занадто багато парацетамолу, включають:

  • Біль у правій верхній частині живота
  • Сплутаність свідомості
  • Жовтяниця (шкіра з жовтим відтінком)
  • Низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія)
  • Несподівана кровотеча (порушення нормального згортання крові)
  • Енцефалопатія (ураження головного мозку)