Добавки омега-3 широко рекламуються за їх ефекти, що розріджують кров, що робить їх корисними для запобігання серцевим захворюванням. Але дослідження суперечливі, оскільки деякі дослідження показують, що добавки мало впливають на ризик серцевих захворювань.

Нове дослідження порушило питання щодо безпеки таблеток у більш високих дозах. Згідно з результатами високі дози омега-3 можуть збільшити ризик ФП на 50 відсотків.

Результати звіту 2021 року показали, що пацієнти, яким призначають більш високі дози, можуть наражатися на потенційний ризик ФП.

Метааналіз включав сім великомасштабних рандомізованих клінічних випробувань морських жирних кислот омега-3. У чотирьох випробуваннях тестувалися відносно низькі дози морських омега-3, а ще трьох тестувалися високі дози омега-3.

Загалом випробування включали понад 81 000 учасників та виявили, що ризик ФП підвищувався в 1,25 рази при прийомі омега-3.
«У випробуваннях було протестовано нижчі дози, і в окремих осіб вони не показали значного збільшення ФП. У випробуваннях із високими дозами ризик становив 49–50 відсотків. У аналізі градієнта доза-реакція кожному за збільшення дози омега-3 однією грам ризик розвитку ФП збільшувався на 11 відсотків — дуже значуще взаємодія».

Дослідження також виявило докази того, що більш високі дози омега-3 були пов’язані з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань приблизно на дев’ять відсотків.

Необхідні додаткові дослідження, щоб з’ясувати ризики прийому добавок омега-3, як вони можуть змінюватись в залежності від форми або дози, або як вони вписуються у співвідношення користі та ризику.

ФП збільшує ризик інсульту вп’ятеро, за даними асоціації охорони здоров’я Stroke.