Почервонілі очі – це симптом , який може вказувати і на такі захворювання , як цукровий діабет і гіпертонію.

Почервоніння очей – це досить поширена проблема , з якою час від часу стикається кожен з нас. Безсонні ночі , тривала робота за комп’ютером або просто сильний вітер здатні привести до такого стану очей. Переважна більшість людей до подібного симптому ставиться зневажливо . У той же час, у деяких випадках почервонілі очі свідчать про наявність серйозних захворювань , які вимагають невідкладного медичного втручання. Іноді це один з ранніх симптомів уповільненої хронічної хвороби , яку бажано виявити якомога раніше.

Чому очі червоні ?

Найчастіше причиною почервоніння очей стають або кліматичні чинники (вітер , вода , сонце) , або потрапляння у око стороннього тіла , наприклад , піску або смітинки . Часто симптом червоних очей спостерігається у осіб , чия робота пов’язана з великими зоровими навантаженнями , і це стосується не тільки офісних працівників , які годинами змушені дивитися на екран. У групі ризику знаходяться і водії , а також особи, які займаються копіткою роботою з постійною фіксацією погляду на дрібних деталях , наприклад , годинникарі , ювеліри і т. д.

Якщо у людини без видимої на те причини очі часто стають червоними , то досить імовірно , що це симптом якогось захворювання. Найчастіше почервоніння очей буває при таких порушеннях :

 • гострий або хронічний кон’юнктивіт як інфекційно- запального , так і алергічного характеру;
 • глаукома – підвищення внутрішньоочного тиску;
 • підвищення внутрішньочерепного тиску та / або утруднення венозного відтоку від голови;
 • артеріальна гіпертензія , для якої характерно пошкодження кровоносних судин очей ;
 • подразнення слизової оболонки ока при неправильному носінні (або неправильному підборі) контактних лінз ;
 • інтенсивне навантаження на очі , особливо у людей , які страждають тими чи іншими захворюваннями очей ;
 • цукровий діабет , що приводить до судинних уражень ;
 • синдром сухого ока ( ксерофтальмія ) .
Лікування

Безумовно , лікування почервоніння очей полягає в усуненні першопричини симптому. Тому приступати до адекватних лікувальних заходів можна тільки після візиту до фахівця. Запідозривши наявність певних захворювань (наприклад , діабету , гіпертонії) лікар-офтальмолог направляє пацієнта до інших фахівців. У той же час у ряді випадків допомогти собі можна і самостійно , оскільки виявити причину не викличе ніяких складнощів (наприклад , якщо в око потрапила смітинка , або ви довго просиділи за комп’ютером).

Мабуть, найпоширенішим засобом для лікування очей є компреси на основі чаю. Для цього готується дуже міцна заварка , в якій змочують вату і накладають на очі. Набагато простіше відразу накладати використані пакетики з чаєм. Також для компресів використовують відвари ромашки і дубової кори , скибочки сирої картоплі і кубики льоду.

Якщо ваша трудова діяльність пов’язана з тривалою роботою за комп’ютером , від чого ваші очі втомлюються і погано зволожуються , то можна скористатися штучними сльозами , які за своїм складом схожі на слізну рідину.

Зміцнити судини очей , а також підвищити зорову витривалість допоможуть спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси , а також препарати з іншими біологічно активними речовинами , сприятливо впливають на зорову систему. Самостійний прийом таких засобів небажаний, навіть якщо препарати відпускаються без рецепта.

Для усунення почервонінь на очах також використовуються судинозвужувальні препарати у вигляді крапель. Майте на увазі , що використовувати дані препарати можна тільки в крайніх (дуже рідкісних) випадках , коли вам терміново необхідно зняти симптом. Ні в якому разі не користуйтеся цими препаратами регулярно.

Якщо вищезгадані способи не надають бажаного ефекту , то необхідно звернутися до лікаря. Особливо це стосується тих випадків , коли почервоніння очей супроводжується наступною симптоматикою :

 • головні болі ;
 • запаморочення ;
 • біль в очах ;
 • нудота або блювота ;
 • сльозотеча і інші виділення з очей ;
 • світлобоязнь.
Профілактика

Для запобігання почервоніння очей необхідно мінімізувати негативний вплив на зоровий апарат . На роботі робіть регулярні перепочинки хоча б на кілька хвилин. Найкраще цей час приділити спеціальним вправам для очей: кругові обертання , відведенню очних яблук вгору-вниз і в сторони. Такі вправи розслабляють очний м’язовий апарат і покращують кровообіг у судинах очей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ДИВОВИЖНИХ ФАКТІВ ПРО ОЧІ

ОСНОВНІ МЕТОДИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОЧЕЙ