Дослідники попереджають, що старіння населення може призвести до помітного збільшення показників деменції у найближчі роки. Страх перед хворобою сильно лякає багатьох, бо вона позбавляє хворих на незалежність. Проте виявлення факторів ризику виявилося корисним у боротьбі із захмарними показниками. Відповідно до різних досліджень, наявність певних захворювань очей може привертати людей до нейродегенерації.

Однак ризик може бути ще вищим у людей з іншими хронічними проблемами зі здоров’ям. Дані, опубліковані в Британському журналі офтальмології у 2021 році, пов’язують захворюваність на три різні захворювання очей з підвищеним ризиком деменції.

Згідно з дослідженням, катаракта та захворювання очей, пов’язане з діабетом (DRED), можуть бути незалежно пов’язані з ризиком зниження когнітивних функцій.

Дослідження понад 112 000 дорослих, які брали участь у дослідженні UK Biobank, показало, що ризик деменції на 26 відсотків вищий серед пацієнтів з AMD, на 11 відсотків вищий серед людей з катарактою та на 61 відсоток вищий серед пацієнтів з DRED.

Люди, які страждали двома офтальмологічними та двома системними захворюваннями, зазнавали навіть більшого ризику розвитку деменції, ніж ті, хто мав лише одне з них.

Насправді результати показали, що у людей з як мінімум двома офтальмологічними і як мінімум двома системними захворюваннями ймовірність за словами авторів дослідження. У той час як офтальмологічне захворювання зазвичай вражає очі, системне захворювання зазвичай вражає все тіло, а чи не один орган.

Інформація про вік на момент встановлення діагнозу офтальмологічного захворювання та важливості системних станів була б корисною для виявлення або прогнозування деменції. Однак існують змішані дані, що підтверджують, чи лікування цього стану може знизити ризик деменції.